KAİZEN - SÜREKLİ İYİLEŞTİRME


Başlangıç Tarihi 20 Aralık 2023,Çarşamba 10:00 - 16:00 Bitiş Tarihi 20 Aralık 2023,Çarşamba 10:00 - 16:00 Adres ZOOM
Eğitim Veren Firma İDEALKOÇ Eğitmen MELİKE KARTAL

Üye 700,00 ₺ + %20 KDV Üye Dışı Firma 800,00 ₺ + %20 KDV Hesap Bilgileri TAYSAD TAŞIT ARAÇLARI TEDARİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ İLYASBEY V.D. - 8330465513 TC. İŞ BANKASI A.Ş. - Şube Kodu : 2429 - Hesap No : 43978 IBAN : TR22 0006 4000 0012 4290 043978

KAİZEN - SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

Kaizenin temel amacı şirketlerin daha az maliyetle, daha kaliteli ve daha hızlı iş yapmalarını sağlamaktır. Bu amacı engelleyen tüm engeller ortadan kaldırılmalıdır. Ancak önce bu engeller herkes tarafından görülmeli ve kabul edilmelidir. Kaizen bir takım çalışmasıdır. Aynı amaç ile bir araya gelen takım hedeflerine ulaşmak için önlerindeki engelleri kaldırmakla uğraşır. Ancak sadece engeli kaldırmak ya da problemi çözmek yetmez. Yapılan aksiyonların ve elde edilen çözümlerin sürekliliği için standartlaşmaya ihtiyaç vardır. Bu sebeple Kaizeni oluşturan adımların takip edilmesi ve adım adım ilerlenmesi önemlidir.

Başarılı şirketlerin arkasında yatan en önemli etkenlerden birisi çalışanlarının problem çözme yetkinliğidir. Tüm çalışanlar, üretim ve iş süreçlerinde karşılaştıkları problemlerin oluşumunu önlemek, gerçekleşen problemlerin de tekrarını engellemek için tüm gayretleriyle çaba sarf ederler ve karşı önlemler geliştirirler. Bu sayede bilgi, beceri ve tecrübelerini geliştirerek işine teknik olarak hakim ve şirket için etkin ve yetkin insanlar yetişir. Bu sebeple bir kuruluşun hedeflerinden birisi Problem Çözme Tekniklerini çalışanlarına öğretmek ve kullandırmak, diğer hedefi ise ekip ile birlikte problem çözme yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Bu hedeflere ulaşabilmek için problemlerin saklanmadığı, her problemin gelişim için birer fırsat olarak görüldüğü ortamın oluşturulması yani problemi görmek, tanımak ve görünür hale getirmek önemlidir. Bu eğitimde, Kaizen türleri, adımları ve tüm çalışanlar ile birlikte küçük iyileştirmelerin nasıl yapılacağı ve proje planları anlatılacaktır.

 • Kaizen Nedir, amacı ve hedefleri
 • Kaizen Yaklaşımı
 • Kaizen Türleri
  • Önce-Sonra
  • Gemba Kaizen (Kaizen Blitz)
  • Süreç Kaizeni (Jishuken)
  • Sistem Kaizeni (Kaikaku)
  • Üretim Kaizeni (Kobetsu Kaizen – 12 Adım Kaizen)
 • Üretim (kobetsu/12 adım) Kaizen Adımları
 • Proje Uygulama adımları; Kaizen Havuzu, Proje Planı, Kazanç Hesaplamaları
Alternate Text

Son katılım tarihi dolmuştur.