TAYSAD Haberleri

2022 Haberleri
Alternate Text
26 Ekim 2022, Çarşamba
TAYSAD, Bu Yılki Yetenek Yönetimi Konferansı’nda Ücret Yönetiminde Yeni Trendleri ve Farklı Uygulamaları Ele Aldı!
Alternate Text
06 Ekim 2022, Perşembe
2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz Bölgesel Üye toplantılarımıza devam ediyoruz!
Alternate Text
04 Ekim 2022, Salı
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan: “Elektrifikasyon süreci artık evlerimizin içinde”
Alternate Text
20 Eylül 2022, Salı
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı SAYDAM: “İki arada bir derede kalan tedarik sanayicilerini gelecekte zor günler bekliyor”
Alternate Text
21 Temmuz 2022, Perşembe
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam tedarik sektörünün tüm paydaşlarına seslenerek, “Türkiye’de hat durmaz, bunu sağlayan da sizlersiniz” dedi.
Alternate Text
29 Haziran 2022, Çarşamba
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan: “Türkiye tedarik sanayisi elektrifikasyon sürecinde hala bir patinaj döneminde, bunu değiştirmeliyiz”
Alternate Text
29 Haziran 2022, Çarşamba
TAYSAD olarak Yeni Teknolojiler ve OEM'lerin Tedarikçilerden Beklentileri etkinliğimizde konuşmacı olarak yer alan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, Yeni Dünyada Otomotiv Endüstrisinin Geleceğini ve sektörün önümüzdeki dönem sürdürülebilir yol haritasını değerlendirdi.
Alternate Text
06 Haziran 2022, Pazartesi
Aftermarket Konferansı’nda Otomotivde Yaşanan Dönüşümün Ardından Sektör Bileşenlerinin İzlemesi Gereken Adımlar Tartışıldı!
Alternate Text
29 Nisan 2022, Cuma
2022 yılı için planlanan “OEM Webinar Serisi” etkinliklerimizin üçüncüsünü Renault Group Türkiye ile fiziki ortamda hibrit olarak gerçekleştirdik!
Alternate Text
18 Nisan 2022, Pazartesi
Türkiye otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), elektrifikasyon alanındaki dönüşümün etkilerinin paylaşılması amacıyla gerçekleştirdiği “TAYSAD Elektrikli Araçlar Günü” etkinliğinin ikincisini Manisa OSB’de düzenledi. Organizasyonda; elektrifikasyon alanında yaşanan gelişmelerin otomotiv sektörüne etkileri ile bu noktada kritik bir öneme sahip olan tedarik endüstrisindeki riskler ve fırsatlar ele alındı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TAYSAD Başkan Yardımcısı Berke Ercan, “Elektrifikasyon artık kapıda değil, evlerimizin içinde. Bir tsunami dalgası gibi üzerimize geldiğini görüyoruz” dedi. Arsan Danışmanlık kurucu ortağı Yalçın Arsan ise elektrifikasyon sürecine değinerek “Bu; bizi aşan, global politika değişikliğinin sebep olduğu bir dönüşüm ve kalıcı bir durum. Aksiyon almak için 13-14 senemiz var” açıklamasını yaptı.
Alternate Text
13 Nisan 2022, Çarşamba
TAYSAD olarak Bursa ve Eskişehir Üye Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdik.
Alternate Text
26 Mart 2022, Cumartesi
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam: “Elektrikleşmenin faz farkından doğacak fırsatları kovalamalıyız, bu koridoru iyi kullanmamız lazım"
Alternate Text
14 Mart 2022, Pazartesi
İş Mükemmelliği Projemiz kapsamında 10 Firma 45 milyon TL kazanç sağladı. T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile yürütülen TAYSAD İş Mükemmelliği (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) URGE Projesi’nin 3. fazı Aralık 2021 itibarıyla başarıyla tamamlandı. Projenin eğitim ve danışmanlık faaliyetleri online ve gerektiğinde sahada olmak üzere pandemi şartlarına uygun şekilde gerçekleştirildi.
Alternate Text
10 Mart 2022, Perşembe
TAYSAD ve ABD Ticaret Müsteşarlığı iş birliği ile düzenlenen “ABD’de Yatırım Fırsatları” konulu webinar gerçekleştirildi.
Alternate Text
10 Mart 2022, Perşembe
TAYSAD Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) temsilcileri ile Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin Türkiye’de görevli büyükelçileri Bursa’da bir araya geldi.
Alternate Text
08 Mart 2022, Salı
“Yeni Teknolojiler ve OEM’lerin Tedarikçilerden Beklentileri” konusunu ele aldığımız etkinliğimizin moderatörlüğünü TAYSAD Başkan Yardımcısı Berke Ercan yaptı. Anadolu Isuzu CEO’su Tuğrul Arıkan'ın sunumunun ardından katılımcılarımız Anadolu Isuzu ekibine sorularını yöneltti.
Alternate Text
25 Ocak 2022, Salı
Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, otomotiv sektöründe 2021 yılı değerlendirmelerini ve 2022 öngörülerini paylaştı. Albert Saydam, özellikle tedarik sanayisinin pandemi döneminde yaşanan krizi fırsata çevirdiğine vurgu yaparak, “Türkiye pandemi döneminde Uzak Doğu ülkelerinin yaşadığı tedarik sorununu krize çevirmeyi başardı. Özellikle ana pazar olan Avrupa’ya yakınlığımız ve esnekliğimiz sayesinde Çin’e önemli bir alternatif olduğumuzu gösterdik. Bu dönemde belli Avrupa ülkelerine ihracatımız ciddi oranda artış gösterdi. 650 milyon dolarlık ihracat artışı ile Almanya bu konuda başı çekerken Rusya’ya gerçekleştirilen ihracatta 237 milyon dolarlık (%61) bir artış yaşandı. Bunun nedeni ise elbette fiyat artışları ve Çin yerine Türkiye’nin devreye alınması oldu. Otomotiv tedarik sanayimiz için yatırımlar 2021 senesinde yaklaşık 1,5 milyar dolar mertebesinde iken bu sayı 2022’de 2 milyar dolar olacaktır. Bununla birlikte Türkiye otomotiv ana sanayisindeki elektrikli yatırımlar ise tedarik sanayisinin bu yönde gelişimini destekliyor. Son üyemiz, Farasis ve TOGG ortaklığından doğan SIRO da bunun bir kanıtı” açıklamalarında bulundu.