Dijital İkiz ve Fabrika Simülasyonu

Dijital İkiz ve Fabrika Simülasyonu
13 Nisan 2023, Perşembe 16:07
Dijital İkiz Nedir? Gerçek sistemlerin dijital bir kopyası olan dijital ikizler karmaşık proseslerin simülasyonu için kullanılmaktadır. Var olan bir fabrikanın veya üretim hattının mevcut durumunu daha iyi analiz etmeye..

Ortak Satınalma Proje çalışmalarımız kapsamında alanında uzman üç ayrı iş ortağı Cadem, Dijitalis ve O&O ile "Dijital İkiz ve Fabrika Simülasyonu" projesi için TAYSAD üyelerine özel bir anlaşma yapıldı.Dijital ikiz projesi ile üyelerimizin daha iyi performansa, daha düşük maliyete, daha yüksek üretkenliğe ve daha iyi bir yönetime sahip olmalarına destek olmayı arzu ediyoruz. 

Dijital İkiz Nedir?
Gerçek sistemlerin dijital bir kopyası olan dijital ikizler karmaşık proseslerin simülasyonu için kullanılmaktadır. Var olan bir fabrikanın veya üretim hattının mevcut durumunu daha iyi analiz etmeye yaradığı gibi yeni bir sistem tasarımı aşamasında da kullanılabilir. Yeni kurulacak bir fabrikanın dijital bir kopyası, henüz yatırım kararı verilmeden önce tesisin performansını analiz etmek ve yatırım planını optimize etmek için kullanılmaktadır.

Projeyle üyelerimiz,
  • otomasyon yatırımlarını dijital ortamda test ederek oluşabilecek faydaları maksimize edebilme,
  • mevcut üretim hatlarını dijital ortama taşıyarak optimizasyon çalışmalarını ve dar boğaz analizlerini yapabilme,
  • robotik ve otomasyon simülasyonu ile hatalı veya gereksiz yatırımları engelleyerek ROI (Return on Investment) hesaplarını yapabilme,
  • farklı senaryo denemeleri ile tahmin etmesi zor üretim çıktılarını karşılaştırma, stok, ara stok noktalarının optimize ederek fabrika alanlarını en verimli hale getirme kabiliyetlerine sahip olacaklardır.
Anlaşma yapılan 3 kurumun teklif detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, sorularınız için TAYSAD Tedarik Zinciri Yöneticimiz Fatmanur Uçan (fatmanur@taysad.org.tr)  ile irtibata geçebilirsiniz.

CADEM-TAYSAD Özel Teklifi İçin Tıklayınız.
DİJİTALİS-TAYSAD Özel Teklifi İçin Tıklayınız.
​O&O-TAYSAD Özel Teklifi İçin Tıklayınız.
 
Dosyalar İndirme Sayısı